čtvrtek 9. ledna 2014

Marinované kuřecí kousky s mrkvovou omáčkou a kuskusem

Mrkvovou omáčku jsem neměla ani nepamatuju. A co takhle si ji pro jednou zase připomenout? Měla jsem doma pět velkých mrkví a z těch jsem udělala velice dobrou omáčku. A co na ní bylo tak dobrého? Že na dceřině talíři nezůstalo vůbec nic.

Příprava omáčky je strašně jednoduchá a rychlá.


Omáčka: 500 g mkrve, 50 g másla, 500 ml zeleninového vývaru, sůl dle potřeby
Maso: 500 g kuřecích prsou, sojová omáčka, olej, koření na kuře

Omyté maso nakrájíme na malé kousky. Vložíme je do mísy, zakápneme olejem a sojovou omáčkou. Přisypeme koření. Vše podle potřeby. Promícháme a necháme 2 - 3 hodiny odpočinout (nejlépe však přes noc), občas promícháme. Nakonec v pánvi na rozpáleném oleji maso pomalu opékáme doměkka.

Očištěnou mrkev nakrájíme na kolečka. V hrnci rozpustíme máslo, přisypeme nakrájenou mrkev a opečeme ji. Pak zalijeme vývarem (nebo rozpuštěnou bujonovou kostku) a vaříme, až je mrkev měkká.

Nakonec uvařenou mrkev rozmixujeme. Pokud je omáčka hustá, trochu ji rozředíme, ale ne moc, aby se voda nezačala od omáčky oddělovat.

2 komentáře:

  1. Jůů super nápad, já sice mrkev moc nemusím, ale bude to zdravý a určitě dobrý. Hlavně už nemám nápady, co za omáčky, takže děkuji za tip! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Omáčka je taková trochu sladší, ale stačí použít třeba mletou papriku nebo jiné výraznější koření a už to má jinou chuť. A byla opravdu dobrá, takže jak bude někdy zase chuť, tak ji udělám znovu.

      Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tisk

Print Friendly and PDF