neděle 15. března 2015

Mrkvový koláč s ořechy, skořicí a zázvorem

Tento moučník byl otázkou náhody. Zničehonic se mi v lednici objevil zázvor a já jsem netušila, kde se tam vzal. Opravdu to nevím. Na internetu jsem hledala nějaký moučník a do oka mi padl tady tento. Výsledek byl naprosto skvělý - moučníky byl mokrý, vláčný a rychle se po něm zaprášilo.

4 vejce, 1 a 1/2 hrnku rostlinného oleje, 2 hrnky krystalového cukru (část klasického cukru jsem nahradila třtinovým), 1 vanilkový cukr, 2 hrnky hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 1/2 lžičky soli, 2 lžičky mleté skořice, 3 hrnky nastrouhané mrkve, 1 hrnek nasekaných vlašských ořechů, kousek strouhaného čerstvého zázvoru, cukr moučka na posypání

Smícháme dohromady vejce, olej a cukry. Pak do směsi přisypeme mouku, kterou jsme smíchali s práškem do pečiva, solí a skořicí. Nakonec vmícháme nastrouhanou mrkev (můžou být i větší kousky), nasekané ořechy a strouhaný zázvor.

Vložíme na plech, který jsme proložili pečícím papírem a dáme do trouby, kterou jsme předem vyhřáli na 180°C, Pečeme 30 - 45 minut, dle zkušeností s vlastní troubou. Zda je moučník upečený, zjistíme špejlí, kterou vpíchneme do těsta.

Moučník můžeme posypat cukrem.

Inspirace: www.toprecepty.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tisk

Print Friendly and PDF