pondělí 24. listopadu 2014

Řezy Macecha

Facebook je mocný a ten, kdo ho nemá, je sice svobodný, ale přichází tak o řadu receptů, které po něm kolují. A právě tyto řezy jsem na Facebooku objevila. Hned mě zaujaly. Je to sice menší obdoba toho, co často a ráda peču, ale promícháním se z řezů stala velmi, ale opravdu velmi delikátní záležitost. Receptu jsem se držela, kromě závěru. Řezy najdete na stránkách Nej.Recept.cz Uvedené množství na těsto jsem si zdvojnásobila, kromě vajec, protože množství by stačilo na malý pekáček.


3 vejce, 120 g moučkového cukru, 50 ml vody, 50 ml oleje, 125 g polohrubé mouky, 1 lžíce kakaa, 1/2 prášku do pečiva
Pudinkový krém: 1 vanilkový pudink v prášku, 3 lžíce cukru krystal, 400 ml mléka
Šlehačkový krém: 150 ml smetany ke šlehání, 200 ml zakysané smetany, 1 vanilkový cukr

Vejce vyšleháme s cukrem a přilijeme vodu a olej. Nakonec přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Polovinu těsta si odložíme stranou a druhou část obarvíme kakaem.

Světlé těsto vylijeme na plech, který jsme si buď vymazali a vysypali nebo vystlali pečícím papírem. Na to lžící naneseme kakaové těsto. Nakonec opatrně a také lžící přidáme horký pudink, který jsme si připravili podle návodu na obalu.

Všechny tyto tři vrstvy pomocí vidličky zlehka promícháme. Vložíme do předem vyhřáté trouby na 180°C a pečeme asi třicet minut, necháme vychladnout.

Na závěr si vyšleháme smetanu, přimícháme cukr a zakysanou smetanu a celou směs rovnoměrně rozetřeme na vychladlý moučník.  Zdobíme dle vlastní fantazie.

2 komentáře:

  1. Mňam!
    Budu velmi ráda, když se zapojíš do mojí giveaway o super skřipce do vlasů - http://talktomymoustache.blogspot.cz/2014/11/linziclip-giveaway.html :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za recept, nabídnu ho tchýni, ale neprozradím název. :)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tisk

Print Friendly and PDF